Firma Girişi Üye Girişi

Ayakkabı Seçimi

Mutlu gününüzde gelinliğinizin altına giyeceğiniz ayakkabılara dikkat etmelisiniz.Ayakkabı seçimi yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Gibi birçok soru sorulmaktadır. Gerçekten de en çok dikkat edilmesi gereken durumlardan birisidir. Ayakkabınız giydiğiniz alana uygun olmalıdır. Mesela bir kır düğününü ele alırsak taşlı ve topraklı bir alansa eğer topuklu ayakkabı sizi rahatsız edebilir.

Ayakkabı Seçiminde Ki Püf Noktalar Nelerdir?

Mutlu gününüzde gelinlik altına giyeceğiniz ayakkabı elbette çok önemlidir. Fakat bilgisiz bir hazırlık gününüzü kötüleştirebilir. Bu yüzden en önemli seçimlerden birisi olan ayakkabılarınızı da seçerken dikkatli davranmalısınız. Peki, ayakkabı seçiminde ki püf noktalar nelerdir? Ayakkabı seçiminde ilk önce uyum önemlidir. Giyeceğiniz gelinlik abartılı süslenmiş bir gelinlik ise giyeceğiniz ayakkabınız da o tarza uygun olarak seçilebilir. Boyunuzun uzun gösterebilecek uzun topuklu modelleri seçilebilir. Klasikleşmiş olan burnu hafif yuvarlak topuğu ise fazla uzun olmayan topuklu ayakkabı modelleri de düşünülebilir. Seçim yaparken en önemlisi ise ayakkabının ayağınıza olan uyumudur.Damatlar ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır? Pek fazla sorulmayan sorulardan birisi olsa da en çok dikkat edilmesi gerekenlerden birisidir aslında. Ayakkabının alt kısmının kayganlığı zemine uygunluğu da ayakkabı seçimindeki en önemli faktörlerden birisidir. Seçilen ayakkabılarında smokin altında şık durması da çok önemlidir. Genel olarak smokinler siyah tercih edilmekte ve bunun içinde siyah ve sade çizgileri olan bir ayakkabı tercih edilebilir.

Nişan Ve Düğün Aksesuarları

Evliliğe atmış olduğunuzu bu önemli adımda nişan ve düğün aksesuarları da hoş bir düğün yaşamanız için önemlidir. Düğün aksesuarları dediğimiz de akıla ilk gelen düğün davetiyesidir. Davetiyeleriniz de daha çok klasik ve hoş görünen modelleri tercih edebilirsiniz. Davetiyeler için genelde kırmızı renklerin kullanımı daha hoş ve ilgi çekici durmaktadır. Ayrıca kurdele ve bel kuşağında da yine kırmızı renkleri ilgi çekmektedir.

Düğününüzü Süsleyen Aksesuar Seçimleri

Düğünler de ne gibi aksesuarlar kullanılabilir?Artık sırada aksesuarlarla birlikte birçok aksesuar kullanılıyor. Gelin, damat gözlüğü, nikâh şapkası vs. düğünlere hoş bir görüntü sağlayan bu aksesuarlar da artık çok fazla kullanılmaya başlandı. Nikâh şapkasını daha çok eskilerden bir hava vermekte ve çok hoş bir görüntü sağlamaktadır.