Firma Girişi Üye Girişi

Gelin Makyajının Püf Noktaları

Gelin Makyajının Püf Noktaları

1.Birgün önceden mutlaka cilt bakımınızı yapın ya da yaptırın,gelin makyajında cilt çok önemlidir.temiz bakımlı bir ciltte makyajınız daha büyüleyici görünecektir.
2.mutlaka profesyonel birinden yardım alın,çünkü gelin makyajınız ömrünüz boyunca fotoraf albümlerinde yer alacaktır,fotoraf çektirirken makyajınızın nasıl göründüğüde çok önemlidir.
3.Gelin makyajında cildi kusursuz,saf,duru ve bebeksi göstermek çok önemlidir.önce stick bir kapatıcı yardımıyla cildinizde ki lekeleri kapatın,fondöteninizi cildinizden 1,2 ton daha açık seçebilirsiniz böylece cilt daha duru görünecektir.gölgelendirme tekniğini mutlaka es geçmeyin yüz ünüze uygun bir gölge oyunuyla fotoraflarda yüz hatlarınızı çok daha kusursuz göstermek mümkün.
4.takma kirpik uygulamasını mutlaka öneriyorum böylece bakışlarınız çok daha anlamlı olacaktır.
5.Göz makyajınızı yaptırırken çok yoğun abartı tonlar seçmeyin,koyu mavi,mor,yeşil tonlar çoktan demode oldu eğer illede bu renklerden seçecekseniz,mutlaka hafif renk veren pudramsı tonlar olmasına özen gösterin.
6.Gelin makyajında benim favori renklerim kızıl kahve tonları. kahve rengi tonlarla ile,hem doğal hem de zarif bir makyaj elde etmeniz mümkün tercihiniz koyu renklerden olacaksa siyah ve grinin birleşimiyle buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz.
7.Allık tonunuzu mutlaka natural tonlarda uygulatmanızı öneririm böylece cildiniz daha porselen görünür.şeftalı,bronze ve uçuk pembeler genellikle tercihlerim arasinda allığı uygulatırken elmacık kemiklerinizden yukarı doğru uygulatın böylece elmacık kemikleriniz daha belirgin olur.
8.Gelin makyajında ruj tonlarını genellikle parlak seçiyorum.göz makyajınıza uygun bir ruj seçmeye özen gösterin eğer çok yoğun göz makyajı yaptırdıysanız kırmızı tonları tercih etmemenizi öneririm şeftalı,uçuk pembe tonları makyajınıza daha çok yakışacaktır.eğer kahve tonlarında naturel bir göz makyajı seçtiyseniz her renkte ruj makyajınıza çok yakışacaktır.rujunuzu bir parlatıcıyla tamamlatmayı unutmayın
9.Gelinliğinizin dekolte bölgesine hafif ışıltılı bir pudra uygulatmaktan çekinmeyin.
10.Ve en önemli noktalardan biri makyaj sabitleyici mutlaka uygulatın gün boyu makyaj cildinizde kalacağı için mümkün olduğunca kalıcı olması çok önemli.
11.Eğer gün boyunca makyözünüz yanınızda kalmayacaksa,mutlaka ufak bir makyaj çantası yanınızda taşımayı ihmal etmeyin derim.