Firma Girişi Üye Girişi

Sunset Restaurant


Haritada
Konumu

Fiyat
Teklifi Al

 

Chaîne des Rôtisseurs üyesi olan Sunset Grill&Bar, Akdeniz, Türk ve Japon mutfakların yanı sıra Sushi Bar’ın da içinde olduğu 4 farklı mutfağın farklı tatlarını sunmaktadır. Arkadaşlarınızla veya ailenizle yiyebileceğiniz öğle yemeği veya akşam yemeklerinin yanı sıra Sunset öğlen veya akşam düzenlenen iş yemekleri için ideal bir restorandır.

Sunset öğle yemeği için Pazartesi-Cumartesi günleri arasında 12:00 – 3:00 arası ve akşam yemeği için her gün akşam 7:00’den gece yarısına kadar hizmet vermektedir.

Ailemizin 1800’lü yıllarda Bozcaada'da bağcılık ile başlayıp, 1933 yılında şarap üretimi ile devam eden serüveni, Sunset 15.yılı şerefine Sunset Dreamin' ile hayat bulmuştu. 2014 yılında Sunset kuruluşunun 20. yılında ailemizin köklerine sahip çıkmak ve geçmişimize saygı için Suvla'nın zerafet ve dengesi ile öne çıkan sınırlı sayıda üretilen bu özel şarabını yine dünyanın önde gelen çağdaş sanatçılarından Burhan Doğançay'ın farklı eserleri ile eşleştirdik.
Geçmişin bağlarından günümüze, Sunset rüyamızın tadının damaklarınızda kalması dileği ile...

2010 Sunset Dreamin New Moon
Güç ve dengeyi simgeleyen bu özel blend kırmızı şarap, bağbozumunu takiben hassas vinifikasyon sonrası, 12 ay boyunca kısmi olarak % 100 yeni meşe fıçılarda olgunlaştırılır. Sunset Dreamin Nezv Moon, burunda yaban mersini, kuru erik, karabiber, kuru nane, çikolata ve ceviz notaları ile zengin bir büke sergiler. Güçlü ve aromatik özüyle yumuşak bir gövde taşır. Bu özel reserv şarabın bitişinde kahve, kayısı ve kavrulmuş fındık notaları hakimdir.
2011 Sunset Dreamin  Half Moon
Sunset Dreamin Half Moon, Syrah ağırlıklı, Merlot varyetelerinden oluşur; Karasakız, Grenache Noir, Cabemet Franc dokunuşlarıyla hazırlanır. Kısmi olarak 14 ay meşe fıçılarda dinlendirilir. Burunda meyve titreşimleriyle çok iyi gelişmiş bir büke sergiler. Derinlikli yapısıyla dengeli ve etkileyici bir bitişe sahiptir.
2011 Sunset Dreamin  Full Moon
Tek parsel organik Cabemet Sauvignon varyetesi aromatik kompleksitesi ve güçlü yapısına göre titizlikle seçilerek, hassas şarap işleme süreci sonrası 12 ay meşe fıçılarda olgunlaştırılır. Tüm fıçıların önobglar tarafından tadılmasının ardından içlerinden sadece en iyi birkaçının tercih edilmesiyle üretilen Sunset Dreamin Full Moon 2011, gücü, gövdesi ve derinliği ile şarapseverlere eşsiz bir deneyim vaat ediyor.