Firma Girişi Üye Girişi

A'jia Hotel


Haritada
Konumu

Fiyat
Teklifi Al
  • Adres
    Ahmet Rasim Paşa Yalısı Çubuklu Cad. No 27 34810 Kanlıca / İstanbul / Türkiye
  • Yetkili Kişi
    Düğündernek.com
  •   İstanbul
      Oteller

 

A’jia Otel İstanbul’da Kanlıca’nın boğaz kıyısında yer alan lüks bir butik otel.

Eski Ahmet Rasim Paşa Yalısı’nda (Osmanlı Konağı) yer alan A’jia sade, modern bir şıklık sunmaktadır.  Avrupa’daki Conda Nast JohansensensÖdülleri’nden “En Mükemmel Büyüleyici Otel” ödülüne layık görülmüştür.  Otel mükemmel olduğu kadar aynı zamanda büyüleyicidir.

Ahmet Rasim Paşa Yalısı 19. Yüzyılın sonunda inşa edilmiştir.  Ahmet Rasim Paşa’nın ölümünden sonra yanan yalı 1858’de yeniden inşa edilmiş ve İstanbul Belediyesi’ne satılmıştır.  Yalı 1970 yılına kadar ilkokul olarak hizmet vermiş ve 2002’deki restorasyonla otel binasına uygun hale getirilmiştir.  A’ija 2005’te 16 odalı lüks bir butik otel olarak hizmete açılmıştır.

Seçkin mimarisi ile ışıldayan , Boğaziçi sahilinin en güzel mücevherlerinden eşsiz bir Osmanlı yalısıdır.İyi tasarlanmış modern iç mimarisi yüzyıllık tarihi mimari yapısı ile etrafına trend ve heyecan yayan bir mekandır.Detaylara gösterilen olağandışı ihtimam, özel servis ve HIP yönüyle Otel otelcilik anlayışına yeni bir bakış açısı getirmiştir.

Şehrin tarihi ve kültürel merkezlerine kolay erişimi olmasına rağmen, nefes kesen Boğaz manzaralı 16 odasıyla misafirlerine hayatın stres ve koşuşturmasından uzak çok özel bir kaçış olanağı sunmaktadır.

Birbirinden bağımsız olarak dizayn edilmiş her odasının en modern teçhizat ve konfor anlayışıyla 1800'lerin sonsuz zerafetini harmanlayacak şekilde döşenmiş olması da değerli misafirlerine ayrı bir keyif verir

restaurant İstanbul'un gurme damak tadına hitap eden en güzide mekanlarından biridir.Benzersiz yaklaşımı, yaratıcı fikirleri ve mükemmel menüleriyle Otel'de özel davetler ziyafete dönüşür