Firma Girişi Üye Girişi

Tefenni Kır Düğünü


Haritada
Konumu

Fiyat
Teklifi Al

 

Düğün, Nişan ve kır düğünü organizasyonlarınızda size sadece hayal etmek düşüyor. Düşlerinizdeki düğün organizasyonu uygulamak Tefenni Villas'ın profesyonel ekibine kalıyor.
Süslemeden, müziğe ve düğün pastasına kadar birçok hizmetin verildiği işletmenin açık çimlerin üzerinde her türlü özel günleriniz muhteşem günlerinize çevrilir. Her türlü farklı organizasyonlar için lütfen bizi yerinde ziyaret ediniz ve kahvemizi içiniz. Mutlaka size özel bir çözüm üreteceğimizden emin olabilirsiniz.

Tefenni ilçesi, MÖ. 800-500 yılları arasında Bizans çağının "İstefani" köyü olarak kurulmuş, 13.yy. kadar Bizans yönetiminde kalmış, bu tarihten itibaren sırası ile Türkmenlerin, Selçukluların ve Osmanlıların eline geçmiştir.1882 yılında yörede meydana gelen deprem sebebi ile eski yerleşim merkezi terk edilerek şu andaki yerine kurulmuş, 1886 yılında da "İstefani" adı değiştirilerek "Tefenni" adı ile kaza olmuştur.
İlçe, bağlı bulunduğu Burdur ilinin güneybatısındadır. Denizden yüksekliği 1200 metredir. Batı kısmı tamamen ormanlıktır. En yüksek dağı Eşeler Dağıdır. Sürekli akan nehir ve ırmak bulunmamakla birlikte yaz aylarında kuruyan ve çay denilebilecek nitelikte çok sayıda akarsu vardır. Tefenni ilçesi Akdeniz Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesi arasında bir geçit olduğundan her iki bölgenin iklimi etkisindedir.Bu münasebetle yazları sıcak ve kurak kış ayları ise soğuk ve yağışlı geçer. Hava sıcaklığı kararlı olmamakla birlikte genel olarak –21 ile +36 derece arasında değişir.
<strong>Barutlusu;</strong> İlçe merkezine 7 km. uzaklıkta Haraplanlı mevkiinde "İçme Deresi" adı ile anılan kaynaktan çıkan ve içinde serbest hidroksil iyonları bulunan hafif kükürtlü ve bromürlü kendisine has bir tadı ve kokusu olan böbrek taşı ve kumlarını dökmesi nedeniyle şifalı bir sudur. Barut kokusunda olması nedeniyle "Barutlu Su" olarak anılmaktadır. Sertlik derecesi 1.5, soğukluğu 18.1 derecedir.
Bölgede çok sayıda keşfedilmeye bekleyen ve tarihe ışık tutacağı sanılan tarihi eserler ve yapılar mevcuttur. Bunlar şuana kadar yeterli ilgi ve destek görmediği için ortaya çıkarılamamış ve sergilenip ziyaretçilere sunulamamıştır.
 
Tefennide Düğün Başkadır

Düğün organizasyonunda başta Düğündernek ekibi olmaz üzere ve Tefenni ailesine göstermiş oldukları ilgi ve emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım

%15
İNDİRİM

Eylülde Düğünlerimizde İndirim

Eylül Ayı Boyunca Mekanımızda Düğün organizasyonu gerçekleştiren mutlu Çiftimize Özel olarak % 15 indirim sağlamaktayız!

Tefenni'yi tercih etmenizdeki sebepler:

Teffennide Düğün Başkadır