Firma Girişi Üye Girişi

Karadağ Turları


Haritada
Konumu

Fiyat
Teklifi Al

 

Karadağ turları Karadağ’ın şahane sahil şehri Budva ile başlayacaktır. Budva 2000 yıllık geçmişiyle bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Budva’da denizin, sahilin, güneşin ve doğal güzelliklerin tadını çıkarırken bir yandan da şehrin tarihiyle sarıp sarmalanacaksınız.

Budva’nın tarihî yapısını ve doğal güzelliklerini yaşamak adına ilk işimiz hoş bir şehir turu yapmak olacaktır. İlk durağımız ise şehrin kalbinin attığı Old Town Bölgesi olacaktır. Burada alışveriş yapıp, hoş kafelerde oturup etrafı seyredip içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Town’da bulunan dinî yapılarda gezi programımızda bulunmaktadır. Bunlar arasında Church of John the Bapdist, Church of St. Mary of Punta, Church of St. Sobe the Sonctified, Church of Holy Trinity bulunmaktadır. Budva’da yapacağımız kültür içerikli gezilerden biri de Budva Müzesi ve Budva Arkeoloji Müzesi ziyareti olacaktır. Her iki müzede de çok değerli eserleri bulacaksınız. Dilerseniz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Montenegro turuna katılabilirsiniz. Bu gezimizde ilk olarak UNESCO Mirası Listesi’nde yer alan Kotor’u gezeceğiz. Samimi Ortaçağ şehri Kotor sokaklarında gezip tepedeki kaleye çıkıp şehrin en güzel halini kuşbakışı seyredeceğiz. Ardından Boka Kotorska Körfezini göreceğiz. Yol üzerinde Bukavica’da küçük bir mola verip öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Montenegro gezimize Eski Başkent Cetinje ile devam edeceğiz. Pek çok kültürel ve tarihî yapıyla karşılaşacağımız eski başkenti yürüyerek adım adım gezeceğiz. Göreceğimiz yerler arasında Cetinje Manastırı, Vlaška Kilisesi, Etnoğrafya ve Devlet Müzesi bulunmaktadır. Ayrıca Eski Kral Nikola’nın evini de ziyaret edeceğiz.
Karadağ turları ekstra olarak düzenleyeceğimiz Skader Lake turuyla devam edecektir. Balkan yarımadasının en büyük gölü olan Skader Gölü, zengin fauna ve florası ile UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Göl üzerinden yapacağımız keyifli tekne turunda muhteşem doğal güzelliklere tanıklık edip göl kenarında kurulmuş özel bir sahile gidecek ve öğle yemeğimizi göl kenarında kurulmuş hoş bir restoranda yiyeceğiz. Dilerseniz gölde yüzebilir ve güneşlenebilirsiniz. Yine rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Dubrovnik-Rafting turlarına katılabilirsiniz. Ortaçağ’dan kalma hoş Dubrovnik sokaklarını arşınlayıp tarihteki en eski eczaneyi ziyaret edeceğiz. Rafting turumuzda ise Dünya’daki en uzun Kanyon olan Tara ’da önce keyifli bir jeep safari yapacak ardından 16km’lik mesafeyi rafting yaparak unutulmaz bir maceraya atılacağ ak bileti, her şey dâhil konaklama, panoramik Budva şehir gezisi tur ücretine dahildir. Profesyonel rehberimiz tur boyunca size her konuda yardımcı olacaktır. Yoğun ve hareketli bir gezi sizi beklediğinden yanınıza rahat ayakkabılar ve kıyafetler almanızı tavsiye ederiz. Mutlu bir tatil dileriz.